UltraStarter 700 od Ideala – starter na kondensatorach

Przełom Piździernika i Listopada, to oprócz zbliżającego się Święta Zmarłych oraz zzaoceaniczego Halloween również czas do zadumy nad nadchodzącymi mrozami. Coraz częściej kładąc się spać i nie sprawdzając prognozy na najbliższy dzień, zadajemy sobie pytanie „Czy rano odpalę? Powinienem, przecież mój akumulator ma dopiero 3 lata…”

Otóż, składając ukłon w stronę wszystkich kierowców, Badek dał nam rozwiązanie.

UltraStarter 700 to groźnie brzmiąca nazwa handlowa najnowszego dziecka ze stajni Ideal`a. Ulepszona wersja modelu jaki prezentował wcześniej Telwin, starter wyposażony jest w techologię ultra-kondensatorów, wspomagających rozruch z prądem szczytowym wysokości 700A. Co ciekawe, urządzenie jest lekkie, przenośne oraz bezobsługowe.

Parametry urządzenia to:

Parametry fizyczne
Waga1,3 kg
Wymiary gabarytowe dł x szer x wys210x130x60 mm
Parametry rozruchu
Napięcie wspomagania rozruchu12 V
Prąd rozruchu400 A
Szczytowy prąd rozruchu700 A

Ultra-kondensatory są specjalnie zaprojektowane do przyjmowania i oddawania dużych prądów w ciągłym cyklu. Nie stanowi zagrożenia również zwarcie zacisków wyjściowych w pełni naładowanego urządzenia.  Wystarczy podłączyć zaciski urządzenia do rozładowanego akumulatora i odczekać ok. 100 sekund, w trakcie których nastąpi naładowanie ultra-kondensatorów, następnie uruchomić pojazd.

UltraSTARTER 700 może być naładowany z akumulatora w pojeździe o napięciu powyżej 5V, lecz nie tylko, również z zewnętrznego akumulatora, z drugiego pojazdu, z gniazda zapalniczki w pojeździe lub z portu USB (ładowarka, power bank). Dzięki funkcji GLOW umożliwia rozruch pojazdów z silnikiem diesla również z grzaniem świec żarowych.

UltraSTARTER 700 jest zaprojektowany do natychmiastowego naładowania się a nie do trzymania energii. Z tego powodu nie musi być doładowywany i może pozostać rozładowany przez kilka lat. Jest całkowicie bezobsługowy.

Urządzenie zapewnia użycie minimum 10.000 razy przed zauważalnym spadkiem parametrów wyjściowych.

Ultra-kondensatory pozostają sprawne przez ponad 10 lat.

Żeby tego było mało, plotka głosi, że UltraStarter`em jeden gość odpalił ciągnik… nie widziałem, słyszałem z zaufanego źródła. Fakt jest taki, że jak wpadł w moje ręce, próbowałem nim spawać.. i coś tam iskrzyło 😉

Dodaj komentarz