Trzecie Starcie szlifierzy w Sosnowcu na ExpoWelding

Kolejna, trzecia już edycja Starcia Szlifierzy, odbyła się w Sosnowcu 19.10.2016r podczas międzynarodowych targów ExpoWelding.

dscf0360

  dscf0361

.Starcie wyłoniło kolejnych czterech zwycięzców, którzy zmierzą się wraz z już do tej pory 8 finalistów z poprzednich edycji (Gdańsk i Warszawa) finale na początku 2017 roku.

 dscf0362 

Dla przypomnienia, szlifierze stają w szranki w czterech głównych kategoriach:

 Zręczność szlifierza Refleks szlifierza Zaradność szlifierza Instynkt szlifierza
Pierwsze zadanie to przygotowanie szlifierza do pracy, czyli uzbrojenie szlifierki w tarczę do szlifowania Cubitron™II. Wygrywa ten, kto wykaże się najwyższą zręcznością i ukończy zadanie w jak najkrótszym czasie. Wszystkie komponenty muszą znaleźć się na właściwym miejscu, a mocowanie tarczy i pozostałych elementów musi umożliwić bezpieczne przystąpienie do kolejnego zadania.Drugie zadanie to „szlifierski chleb powszedni” czyli szlifowanie spawu. Na profilu zamkniętym mamy 50 cm spoiny, którą należy zeszlifować do gładkiej powierzchni. Wykończona powierzchnia ma być gładka i prosta bez uszkodzeń, dziur, podcięć itp. Oceniamy czas oraz jakość wykonania.W kolejnym zadaniu nie liczy się czas, a dokładność. Najpierw należy wykonać dwadzieścia cięć rurki 20×1,5 ze stali nierdzewnej w taki sposób aby najmniej zużyć tarczę tnącą 41-125 3M™ Cubitron™ II. Po wykonaniu zadania mierzymy średnicę tarczy szlifierskiej. Im mniej zużyta tarcza, tym wyższe miejsce w naszej klasyfikacji.Ostatnie zadanie wymaga nie tylko dokładności ale też odpowiedniej strategii. Z kawałka stali należy zeszlifować równo 30 g metalu za pomocą tarczy ściernej 3M™ Cubitron™ II. Uczestnik ma możliwość wykonania jednego ważenia kontrolnego w dowolnym momencie pracy. Uczestnik, który zdejmie równo 30 g zachowuje ilość punktów zdobytą w poprzednich konkurencjach. Za odchylenia wagowe uczestnik otrzymuje punkty ujemne.

Uczestnicy korzystali z materiałów Cubitron II oraz Scotch-Brite, czyli najwyższej półki jakościowej produktów przeznaczonych do obróbki powierzchni. Zawodnicy oprócz emocjonujących momentów, mieli doskonałą możliwość do podzielenia się swoją wiedzą z innymi lub taką wiedzę zaczerpnąć od innych.

 starcie_szlifierzy_w_sosnowcu_podczas_expo_welding_2016_1_ starcie_szlifierzy_w_sosnowcu_podczas_expo_welding_2016_12_

– Możemy śmiało powiedzieć, że pierwsza edycja Mistrzostw Polski w Szlifowaniu to prawdziwy sukces. Podczas 3 regionalnych wydarzeń gościliśmy ponad 130 zawodników z różnych zakątków kraju. Cieszę się, że „Starcie Szlifierzy” jest tym miejscem, gdzie zawodowcy z całej Polski mogą pochwalić się tym, co tak naprawdę potrafią. I jednocześnie zawalczyć o cenne nagrody –  mówi Marcin Galemba, Dyrektor Przemysłowej Grupy Biznesowej 3M.

starcie_szlifierzy_w_sosnowcu_podczas_expo_welding_2016_15_

Podczas Starcia Szlifierzy w Sosnowcu najlepsi okazali się kolejno:
Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński (1 miejsce)
Rafał Brzozowski z firmy Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS (2 miejsce)
Marcin Żydek (3 miejsce)
Wyróżniony został także Lucjan Żurek z firmy Xdesign

Na początku lutego 2017 roku w wielkim finale zmierzą się:

– Robert Gnaczyński z firmy Vistal,
– Paweł Janik z firmy Bohamet,
– Grzegorz Jachimczyk z firmy Damen Marine Components
– Jakub Krauze z firmy REDO
– Witold Sala z firmy MUEHLHAN Polska
– Tomasz Witman z firmy FEREX
– Sylwester Boratyński z firmy KORAB
– Bartosz Cudzanowski z firmy BWP Skórkiewicz
– Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński
– Rafał Brzozowski z firmy Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS
– Marcin Żydek
– Lucjan Żurek z firmy Xdesign

Zapraszam Was również na małą relację filmową z tego wydarzenia z Sosnowca.

Dodaj komentarz