Trochę TIGa, trochę MIGa

Już jakiś czas temu w moje ręce wpadły części, które chcę Wam tu przedstawić i opisać. Każda z nich, jest wymyślona jedynie po to, by maksymalnie ułatwić spawaczowi jego pracę w jak wiemy, różnych warunkach.

TIG

Zacznę od najbardziej mnie interesującej rzeczy, mianowicie części eksploatacji TIG.  Standardowe dysze gazowe, nie spełniają wysokich wymagań przemysłu specjalistycznego, dlatego spawacze chętnie poszukują i testują nowości rynkowe. Tutaj np. przy spawaniu tytanu, z pomocą przychodzi GAS SAVER KIT od CK Worldwide.

gassaver2

W przemyśle specjalistycznym, elementy często znajdują się w trudno dostępnych miejscach, a standardowe dysze nie pozwalają na ułożenie główki palnika w prawidłowej pozycji. Ten KIT pozwala na wysunięcie elektrody do 40mm poza krawędź dyszy gazowej bez straty osłony gazu. Dodatkowym atutem jest przeźroczysta dysza gazowa, zapewniająca pełną widoczność jeziorka spawalniczego.

Tak wygląda różnica między dystrybucją gazu w standardzie i w GAS SAVER.

gassaverTutaj do wyboru mamy różne konfiguracje, w zależności od posiadanego palnika.

gassaver_z1 gassaver_z2 gassaver_z3 gassaver_z4Dzięki zastosowaniu KITu, możliwe jest zaoszczędzenie do ok. 40% gazu osłonowego!

 

MIG

Teraz czas przejść trochę do uchwytów do półautomatów.

Dla spawaczy borykających się często ze szczelinami z trudnym dostępem, również mam mały zestaw.

mig_foto_szczelina

mig_foto_szczelina2Zestaw do spawania w wąskich szczelinach można zastosować do typowych uchwytów spawalniczych MIG-MAG chłodzonych cieczą np. MB401 i MB501 oraz chłodzonych gazem MB360. Dostępna standardowa długość zestawu w zakresie 60-150mm.

mig_foto_szczelina3

Konstrukcja i ukształtowanie dyszy osłonowej umożliwia spawanie z dobrą obserwacją spoiny, minimalną przyczepnością odprysków bez konieczności stosowania preparatów antyodpryskowych.

Ale to ciężkie i przemysłowe zagadnienie, co ze szczelinami przy cieńszych materiałach, gdzie korzystamy z uchwytów MB15 lub MB25? Cóż, jedynym rozwiązaniem tego problemu, byłaby „giętka” fajka uchwytu… I jest!

big_flex_migAby zapewnić spawaczowi łatwe dostosowanie uchwytu MIG/MAG do konfiguracji złącza spawanego, wprowadziliśmy giętki palnik do uchwytów MB15 i MB25. Wszędzie tam, gdzie utrudniony jest dostęp do miejsca spawania, zastosuj giętki palnik.

 

 

One thought on “Trochę TIGa, trochę MIGa

Dodaj komentarz