Starcie szlifierzy 3M – kolejna runda

30 czerwca odbyło się kolejne starcie szlifierzy (starcieszlifierzy.pl) tym razem w Gdańsku. Miałem się pojawić na tym wydarzeniu, niestety nie było mi dane.. ale moja znajoma i równocześnie jurorka Justyna Lenc (spawaczka.pl) była i dlatego wszelkie relacje zawdzięczacie tylko jej 🙂

Oto jej relacja rodem z kopiuj – wklej 🙂

DSC2633-775x522

Kilkudziesięciu specjalistów szlifierzy wystartowało w pierwszych otwartych eliminacjach ogólnopolskich zawodów Starcie Szlifierzy 3M. Przed uczestnikami czekały ponownie – test specjalistycznej wiedzy oraz cztery zadania praktyczne.

DSC2743-2-775x522

Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach, które poddały próbie zarówno ich wiedzę teoretyczną jak i praktyczne umiejętności. Wśród wyzwań znalazły się – Wiedza Mistrza, czyli pisemny test, Zręczność Szlifierza – uzbrojenie szlifierki w tarczę do cięcia, Refleks Szlifierza – szlifowanie spoiny do uzyskania gładkiej powierzchni, Zaradność Szlifierza – cięcie stali nierdzewnej oraz Instynkt Szlifierza – zdjęcie 30g materiału z elementu metalowego. Oceniany był zarówno czas jak i precyzja wykonywanych zadań.

DSC2656-775x522

Najlepszymi szlifierzami okazali się Robert Gnaczyński z firmy Vistal, Paweł Janik z firmy Bohamet, Grzegorz Jachimczyk z firmy Damen Marine Components oraz Jakub Krauze z firmy REDO. To oni powalczą o tytuł najlepszego szlifierza w Polsce podczas wielkiego finału w lutym 2017.

DSC2512-775x522

Wydaje się, że szlifowanie to „żadna filozofia” jednak starcie pokazało, że aby być dobrym szlifierzem trzeba nie tylko wprawy i doświadczenia, ale także wiedzy i wszechstronności. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, walka toczyła się o pojedyncze punkty, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji niestety w bilansie okazywali się słabsi. Najlepszy szlifierz nie pobił rekordu w poszczególnych konkurencjach, ale osiągnął bardzo dobre wyniki w każdym z wykonywanych zadań oraz wykazał się dużą wiedzą.

DSC2610-775x522

Takie zawody to nie tylko sportowa rywalizacja to też możliwość wymiany doświadczeń, poznania najnowszych technologii i materiałów szlifierskich oraz pokazanie, że praca szlifierza to praca specjalisty. Można traktować ją jak pasję i stawać się w tym coraz lepszym.

600_4357-775x522

Oprócz rywalizacji i nagród na uczestników czekała również strefa fun, pokazy produktów z zakresu bhp, materiałów ściernych, a także szlifierek i spawarek. Uczestnicy wzięli również udział w szkoleniu dotyczącym najnowszych technologii materiałów ściernych – 3M Cubitron II i
Scotch-Brite
oraz zgłębili wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pracy w zawodzie szlifierza.

DSC2707-775x522

Jeśli i Wy chcielibyście się spróbować w podobnym starciu możecie zarejestrować się na kolejne edycje- jesienią w Warszawie i Sosnowcu – wszystkie informacje na www.starcieszlifierzy.pl Zawody są otwarte, co znaczy, że mogą się do nich zgłosić zarówno osoby pracujące na stanowisku szlifierz, jak i pasjonaci, którzy szlifierki wykorzystują przy okazji realizowania innych zadań.

 

Zapraszam na kolejne regionalne starcie – tym razem w Warszawie, gdzie na pewno mnie nie zabraknie 🙂

Więcej informacji:

http://spawaczka.pl

http://starcieszlifierzy.pl/

Dodaj komentarz