Speedglass 9100XXi – nowoczesna ochrona spawacza

Na dzień dzisiejszy próżno szukać informacji na „naszo-języcznych” stronach. Nie mniej jednak, nie może uciec tu informacja o nowym modelu z serii 9100 Speedglas`a czyli modelu 9100XXi.

Fotograf: Per Eriksson www.fotografpereriksson.com +46-70-520 99 36 per@fotografpereriksson.com Tullkammaregatan 12 791 31 Falun

Nowego modelu nie można ominąć szerokim łukiem.

Speedglass dał możliwość zaadoptowania nowego filtra d starych skorup (osłony pozostają bez zmian), dając tym samym powody do zazdrości i obiekt westchnień niejednego spawacza, który już używa którejkolwiek z przyłbic szwedzkiego producenta.

Na razie „informacja” znajduje się jedynie w kilku krajach i tylko w wersji anglojęzycznej, ale specjalnie dla Was uchylam rąbka tajemnicy, która już niedługo wyjdzie na jaw.

Wielkość robocza pola widzenia w 9100XXi jest dokładnie taka sama jak w modelu 9100XX, różnica polega na tym, że w stanie spoczynku filtr jest ustawiony na „3” czyli praktycznie przejrzystość jest nie wiele mniejsza, niż lekko przymrużone oko…

maxresdefaultCo dodatkowo wyróżnić ma nowy model filtra?

– pamięć ustawień

– poprawiona znacznie optyka

– auto włączanie (usprawnione)

– nowy front (kosmetyka, ale nie tylko)

– szybkie przełączanie trybu pracy (szlifowanie/spawanie)

– uproszczony interface filtra

 

Mimo zmiany i podwyższenia modelu, będzie on dostępny w standardowych wersjach Adflo, Fresch Air itp.

Dodatkowo dodam, że posiadane już modyfikacje 9100 można upgrade`ować o filtr 9100XXi !

 

Nie ukrywam, że zakochałem się w niej, a na dowód tego

sprawdźcie filmik jaki zrobiłem z oficjalnych materiałów 3M Speedglas w formie CUT`ów.

2 komentarze do “Speedglass 9100XXi – nowoczesna ochrona spawacza

  • 1 listopada 2017 o 22:34
    Permalink

    Witam z opisu i filmiku maska zapowiada się znakomicie, do TIGa. No ale jak to się ma do MAGa, a mianowicie w MAGu jest więcej odprysków więc po jakimś czasie samo wyłączanie filtra na dużo się nie zda, ponieważ szybka będzie przybrudzona i przy szlifowaniu noże być nie wyraźny widok.(wiem że szybkę się w takim razie wymienia. Ale czasami szybka do szlifowania się nie nadaje a do spawania jeszcze jakiś czas może posłużyć.)
    Czy do MAGa nie lepiej się sprawdzi maska typ. 9100FX z podnoszonym filtrem do szlifowania ? Mniemam że przez zewnętrzny przycisk filtra 9100xxi nie da się zamontować do innej maski ?

Dodaj komentarz