Samościemniające okulary Super Vizor od GCE – nowy standard kontroli

Już od dłuższego czasu w ofertach producentów zajmujących się bhp przy spawaniu lub cięciu, mowa tu o łuku elektrycznym, plazmowym oraz gazowym, pojawiają się okulary lub gogle samościemniające. Produkty te, z całą pewnością zyskają tyle samo zwolenników co przeciwników, ale myślę, że nie warto iść w tego typu sprzęt z niskiej półki.

Wyższym standardem są właśnie okulary GCE –  Super Visor.

GCE – szwedzki koncern z Malmö, który od 1998 roku jest obecny również w Polsce, od jakiegoś czasu ma w ofercie, z tych jakie widziałem, chyba najbardziej kompaktowe okulary.

Nie są one duże, wyglądem przypominają trochę spuchnięte okulary przeciwsłoneczne, ale gdzieś ta zaawansowana elektronika musi być upchnięta.

Oczywiście GCE jako takie, nie jest producentem tych okularów, są one produkowane dla koncernu przez japońską fabrykę, więc pytanie „czy przypadkiem nie chińskie” zostało już za nami.

Oprócz wygody oraz doskonałej widoczności, mamy przed sobą produkt bardzo wysokiej jakości, nowej generacji i o bardzo dobrych parametrach.

Co więc oferują nam te okulary?

STANDARD / NORMA

– 89/686/EEC
– EN-379

CECHY I ZALETY

Klasa optyczna 1/1/1/2
Zaciemnienie 5/11
5 poziomów czułości
Niska waga
Komfortowe zauszniki
Informacja o niskim poziomie energii
Automatyczne wyłączanie
Wolne ręce podczas pracy
Mogą być używane z kaskiem

GENERALNE ZASTOSOWANIE
Nadzór, inspekcja i kontrola procesu ciecia i spawania.

 

Pan „Mieczysław” jak widać, nie założył swoich okularów i teraz bolą go oczy 🙂

W przypadku stosowania okularów SuperVizor mamy możliwość użycia ich jak standardowych okularów ochronnych, a w razie potrzeby same automatycznie przejdą w stan zaciemnienia. Chroni to oczy oraz poniekąd myśli za Nas samych. Stopień zaciemnienia oraz samą czułość, kiedy ma zadziałać ustawimy na panelu kontrolnym, który jest bardzo intuicyjny.

Od teraz czy będziemy szlifować, ciąć, spawać, żłobić czy bawić się plazmą, te lekkie i inteligentne okulary będą nas chronić. Szczególnie są polecane osobą nadzorującym, każdy z wymienionych tutaj procesów.

Myślę, że znajdą uznanie, ze względu na swoją lekką i dobrze spasowaną konstrukcję co znacząco wpływa na komfort użytkowania oraz dodatkowo na ich plus wpływa fakt, że można je swobodnie stosować razem z kaskami. Jedyny minus jak mają to cena, ponieważ katalogowa to coś w okolicach 999zł netto… ale myślę, że u każdego dystrybutora GCE, będziecie mogli otrzymać dobry rabat na te okulary.

 

Dodaj komentarz