Przechowywanie swoich narzędzi – czyli skrzynki narzędziowe – wybieram box

Jakiś czas temu wspominałem o tym, że moja stara i wysłużona skrzynka od Patrol Group już niestety się poddała. Po ładnych kilku latach, to jak na skrzynkę dość często wykorzystywaną w warunkach „przenieś narzędzia, usiądź na niej, stań na niej, tnij na niej itp” i tak uważam ten wynik za bardzo dobry z plusem!

Nadszedł czas poszukiwań nowej skrzynki na swoje maleństwa!

Wybór sam przez się padł znów na produkty polskiej firmy, czyli Patrol Group. Wspomagając się katalogiem, dostępnym pod tym adresem:
Katalog produktów DIY Patrol Group

Mój wybór padł na dwa modele.


ToolBox Stuff Semi Profi 26 Carbo
oraz
WheelBox HD Compact

Obie skrzynki możecie nabyć w marketach budowlanych, np. OBI czy Leroy Merlin!!

Pierwsza bardzo dobrze wpisuje się w wymiary mojej poprzedniej skrzynki, ale właśnie przez to,  że wymiary są podobne pomyślałem o ew. czymś większym, czyli drugiej opcji WheelBox`ie.

Obie przypadły mi do gustu, obie prezentują się bardzo dobrze i sprawiają wrażenie bardzo porządnie wykonanych, co nie powinno dziwić, bo producent zajmuje się tym tematem od 1991 roku.

Zakochałem sie na nowo, w modelu WheelBox HD Compact – pojemny, duży, ergonomiczny i kozacki – tak bym go określił. Jest już mój i koniec kropka.
– kiedy chcę odpinam dół i zabieram tylko „małe” narzędzia – kiedy chcę wszystko zabieram wszystko, a że trochę to zaczyna ważyć prowadzę ją sobie na eleganckich kółkach.

wszystko fajnie, ale przedstawię Wam obie bliżej:
ToolBox Stuff Semi Profi 26 Carbo – oprócz bardzo fajnie rzucającego się w oczy żółtego koloru, dysponujemy bardzo fajnie rozłożonym układem „pojemniczków” w klapie, który możemy modyfikować dzięki wyjmowanym przekładką. Duża przestrzeń „pakowa” w środku, bo wymiary to aż 595x337x316 mm! – wraz z oczywiście wyjmowaną półką na drobniejsze narzędzia, również jest doskonale spasowana i dodatkowo, pierwszy raz się spotkałem, z takim rozwiązaniem, że w uchwycie wyjmowanej półki mamy miejsce na bity. To dodatkowo poprawia samo korzystanie ze skrzynki, bo już żaden potrzebny bit, nie ucieknie w jej zakamarki.

WheelBox HD Compact – całkowicie mobilne centrum dowodzenia. Park maszynowy zawsze pod ręką. Dodatkowe schowki i pojemniki na drobniejsze rzeczy uzupełniają jej „wspaniałość”. Produkt najwyższego sortu, z resztą sami zobaczycie. Wielka, pakowna.. spełnienie marzeń domorosłego majsterkowicza ze zbyt dużą ilością narzędzi 🙂

Zrobiłem nawet małe porównanie mojego „wybranego” do konkurencji – i nie do jakichś „chińskich” promocji tylko do normalnego markowanego i na pierwszy rzut oka niezłego produktu od Stanley`a – modelu Stanley Mobile Work Center. Niestety podobieństwo zakończyło się na cenie.

Sprawdzając obie, wziąłem pod uwagę wymiary zewnętrzne, mobilność, ergonomię, pakowność oraz cenę!

 STANLEY Mobile Work Center Patrol WheelBox HD Compact
 – wymiary 473 x 302 x 627 mm

– mobilność dwa duże koła, odpinany dół

– poziomy 2

– ergonomia mobilna skrzynka, z miejscem dodatkowym (szuflada)

– pakowność nie jest zła, ale wydaje się mała jak na ten rozmiar

– cena ~ 150zł

 – wymiary 495 x 360 x 710 mm

– mobilność dwa solidne koła, odłączana skrzynia dolna

– poziomy 2

– ergonomia wiele miejsca na dodatkowe rzeczy, dodatkowe 4 pojemniki organizacyjne

– pakowność bardzo duża, wiele miejsca, każdy możliwy cm wykorzystany na przestrzeń pakową

– cena ~ 150zł

    

W podobnej cenie, mimo wszystko wolę sprawdzony produkt od Patrola – mimo tego, że lubię markę Stanley, za samo logo nie chcę przepłacać!

 

Postanowiłem, że jednak zatrzymam oba modele, nie będę oddawał żadnego z nich. Użycie było już z góry przesądzone.

Żółta – będzie służyła do przechowywania i transportu akcesoriów foto/video jak będę gdzieś jechał,

WheelBox – moja nowa miłość, będzie mi towarzyszyła na co dzień przechowując dla mnie moje narzędzia.

Co więcej – o samej firmie Patrol Group – za pewne 99% z Was nie wie, że ma w domu ich produkty. Pojemniki plastikowe, organizery, skrzynki narzędziowe. Najbardziej znaną i rozpoznawaną ich linią produktową jest linia Stuff. Na 100% kojarzycie logo z napisem STUFF na niebieskim lub czerwonym tle. Sam wcześniej nie wiedziałem, ale każdą skrzyneczkę którą miałem do akcesoriów wędkarskich, miałem właśnie od nich, a chyba lepiej jest wspierać polski kapitał 🙂

Żeby nie być tak do końca gołosłownym – zobaczcie filmik jaki mam dla Was z przezentacją i małym testem obu skrzynek.

Dodaj komentarz