FabLab ŁÓDŹ – CZYLI MEKKA ŁÓDZKICH MAJSTERKOWICZÓW

„Na początku 2013 roku z inicjatywy Fundacji Cohabitat oraz grupy łódzkich konstruktorów i twórców powstała inicjatywa zbudowania otwartego laboratorium fabrykacji  – czyli Fab Labu.”

Czytamy na strona głównej Łódzkiego FabLab`u. Miejsca, którego sam chyba poszukiwałem całe życie. Tutaj możemy pomajsterkować wraz z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Dzisiaj (08.10) odwiedziłem to wspaniałe miejsce i nie obiecując nic, na pewno nie po raz ostatni. Wyobrażenia były duże co do samego miejsca, ale to co zastałem na miejscu przerosło to wyobrażenie. Zostałem przyjęty bardzo miło i ciepło przez chłopaków z FabLab`u i z tego co widzę, taka „rodzinna” atmosfera gości tam cały czas. O co chodzi z tym całym FabLab`em?

stoly-1

FabLab, to otwarty warsztat, w którym każdy z Was może zmaterializować własny pomysł. Dzięki pomocy ludzi i dostępności narzędzi. (tu posłużyłem się wpisem z FB)

Można to opisać, „Chłopaki się bawią, ale bawiąc się uczą”. Cały swój czas poświęcają temu miejscu. Zabawiłem tam kilka chwil, ale to co się tam dzieje i co może się dziać daje majsterkowiczowi praktycznie nieograniczone możliwość „dłubania”.

IMG_2959-1080x675

Przy oprowadzaniu po włościach, poznałem bardzo wielu życzliwych i fajnych ludzi, którzy znają się na tym co robią i co robić chcą.

Otwarcie-antresoli-6

FabLab jest organizacją dzięki której w wolnej chwili możesz poznać tajniki drukowania 3D czy obróbki CNC. Jest też kącik elektronika i informatyka, gdzie podpowiedzą jak zlutować to czy tamto, a za chwilę będziesz siedział przed komputerem i tworzył własną stronę WWW.

W przerwie oczywiście możesz coś pospawać, czy pobawić się w kowala.

pirx-fablab-1-1024x768

Generalnie chłopaki są otwarci i czekają na ludzi, którzy mogą przaktycznie wejść z ulicy w wolnej chwili i jeśli nawet nie mają konkretnego celu, pomóc im w ich projektach bawiąc się tym samym przy okazji różnymi elektronarzędziami i maszynami.

SAMSUNG

Mamy tutaj możliwość zapoznania się z procesami takimi jak drukowanie 3D, elektronika, przez obrabiarki CNC i spawanie, po tworzenie stron www. Doskonałe miejsce, żeby zabrać syna ze sobą w weekend.

Reasumując – w FabLab’ie możecie poważnie się pobawić i zasięgnąć wiedzy. Jest to miejsce, które na stałe powinno się wpisać w każdy GPS majsterkowicza!

Ja osobiście na pewno będę starał się jak najczęściej odwiedzać chłopaków!

 

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia FabLab Łódź

Adres: Piłsudskiego 135, Łódź (teren WIMA)

WWW: fablablodz.org

FB: facebook.com/FabLabLodz

fablab_mapa

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz